Interviews
- Wettelijk taak van register psycholoog bij beoordeling psychische geschiktheid van medewerkers – Wouter Elfers was panellid bij een werkconferentie van de SER over de keuring van psychische gezondheid 30-11-2017
- Werkgevers moeten iets doen aan de vitaliteit van medewerkers – Interview met prof. dr. Tinka van Vuuren. Irene Schoemakers, Management Scope, 09/2014
- Vrouwen en mannen die werk en privé niet kunnen combineren, hebben vaak een autonomieprobleem – Interview met prof. dr. Marrie Bekker. Saskia de Bel, A&O-items, september 2014
Onder de noemer Meet the Expert interviewt Ana Bloemraad professionals onder meer op het gebied van Arbeid- en Organisatiepsychologie.
- Noks Nauta, expert in vraagstukken van hoogbegaafde volwassenen: ‘Hoogbegaafdheid is nog steeds een black box die opengebroken moet worden’. A&O-items, september 2016. Foto: Gijs de Kruijf.
- Jaap van den Broek, expert in Werk en Psychische klachten: ‘Druk je eigen stempel op de markt’. A&O-items, juni 2016.
- Marijke van den Broek, expert op het gebied van Human Resources Management: ‘Mooie beleidsnota’s veranderen mensen niet’. A&O-items april 2016.
- Wilmar Schaufeli, expert op het gebied van burn-out en bevlogenheid: ‘Verbinding tussen wetenschap en praktijk’. A&O-items, februari 2016.
- Cora Reijers, expert in Appreciative Inquiry (AI): ‘Creëer vanuit verlangen’. A&O-items, november 2015.
- Arco Poot, expert in afname van psychologische tests en assessments: ‘Weet wat je meet’. A&O-items, september 2015
Artikelen
- Investeer in kennisbasis AI of word een toeschouwer Universiteitshoogleraar Artificiële Intelligentie Maarten de Rijke, NRC, 8 april 2019.
- De veranderende gemeente Eind 2017 is het A&O fonds Gemeenten in samenwerking met prof. dr. Thijs Homan en drs. Mario Kieft gestart met het leer- en onderzoeksprogramma De veranderende gemeente. De inzichten van het traject zijn nu gepubliceerd in een boek met bijlagen.
Lees meer artikelen uit de nieuwsbrief met A&O-items
Webinars
Speciaal voor psychologen die werkzaam zijn op het gebied van Arbeid & Organisatie en Arbeid & Gezondheid heeft het NIP 6 webinars ontwikkeld. Samen met Marjolijn Punt en Tinka van Vuuren. Je kunt ze rechtstreeks terugkijken.
- Beter aan het werk
Over re-integratie van medewerkers die zijn uitgevallen vanwege psychische klachten. De A&O- of A&G-psycholoog kan helpen maximaal te profiteren van de positieve effecten van werken op weg naar herstel. - Zelf aan het roer
Over de eigen regie van medewerkers op hun gezondheid en vitaliteit. Wat kunnen de A&O- en A&G-psycholoog betekenen? - Verander het werk
Het is makkelijker om de draagkracht van medewerkers te veranderen door de organisatie anders in te richten. Hoe kan de A&O-psycholoog daarbij helpen? - Het goede gesprek
Ga in dialoog met de medewerker over gezondheid, vitaliteit en duurzame inzetbaarheid. De A&O- of A&G-psycholoog helpt. - Je hoeft niet ziek zijn te zijn om beter te worden!
Over het belang en de rol van de A&O- of A&G-psycholoog bij amplitie (versterking); juist naast preventie en herstel. - Lekker lang werken
Wat maakt en houdt medewerkers vitaal en duurzaam inzetbaar? En wat kan de rol van de A&O- en A&G-psycholoog zijn!
Zie voor alle NIP-webinars onlineseminar.nl/nip.
Radio en podcasts
08-04-2019 Theo Stor te gast bij BNR in bedrijf
Hoe werkt diversiteit echt? Bij Microsoft ging het aannamebeleid van het personeel bewust op de schop om te zorgen dat er meer diverse teams komen. Hoe werkt dat precies en wat levert het op? Theo Stor vertelt erover.
28-09-2018 Paul Kop in de Adviescast van BNR
Ondernemerstaboe Wanneer ondernemers in de moeilijkheden zitten houden zij vaak hun mond, bijvoorbeeld ten tijde van een dreigend faillissement. In deze podcast geven experts op het gebied van ondernemen hun advies, zo ook Paul Kop, voorzitter van de sectie A&O.
31-03-2015 Peter Ambagtsheer in BNR Werk in Uitvoering (14:29)
Assessments Werkgevers maken steeds vaker gebruik van online-assessments en het CV wordt minder belangrijk. Dat is een trend die verschillende recruiters schetsen in het FD. Peter Ambagtsheer, arbeid en organisatiepsycholoog van Mentaspex, is te gast.
16-02-2015 Saskia de Bel in BNR Werk in Uitvoering (14:42)
Koud kunstje Een bezoek aan het theater kan de werkstress flink omlaag brengen. Dat zegt arbeidspsycholoog Saskia de Bel. Moet het theaterbezoek worden opgenomen in het vitaliteitsprogramma van het bedrijf?
22-09-2014 Flores van Emmerik in BNR Werk in Uitvoering (10:05)
Een stap terug | Marco van Basten doet een stap terug. De voormalige hoofdtrainer zal aan de club verbonden blijven als assistent-trainer. Wanneer moet je voor jezelf de keuze maken te stoppen binnen je huidige functie? En wanneer besluit je om een stap terug te doen? Te gast is arbeidspsycholoog Flores van Emmerik.
Video
Fredrik Fogelberg: Advantages of virtual teams
Interview Fred Zijlstra XpertHR-journaal, 9 febr 2017