Nederlands Instituut van Psychologen

22-12-2011

Status rapport BIG-lozen

Vorige week berichtte het NIP over het rapport “Een EVC-traject voor gz-psychologen’. Het rapport bevat een concept-voorstel voor de uitwerking van een aangepaste opleiding voor een groep psychologen die voor 2008 is afgestudeerd, al veel werkervaring heeft, en alsnog in aanmerking wil komen voor de BIG-registratie gezondheidszorgpsycholoog.

In aanvulling op de berichtgeving hierbij een toelichting op de status van het rapport.
Het rapport is opgesteld door een subcommissie van de Kamer GzP; de Kamer heeft het begin december besproken en op hoofdlijnen geaccepteerd.

De komende maanden gaat de Kamer GzP de inhoud van het rapport bespreken met verschillende partijen waaronder het NIP. Dan zal het NIP ook een inhoudelijke reactie op het voorstel geven. Na de gesprekken met de verschillende partijen hoopt de Kamer in mei 2012 met een definitief voorstel voor een EVC-traject te komen.

Informatie over de vorderingen van het project is de vinden via de website van de Kamer GzP. Ook kunt u zich via biglozen@gmail.com aanmelden voor de nieuwsmails van de Kamer GzP over dit onderwerp.

Via de NIP-nieuwsbrief en het themadossier over niet-BIG-geregistreerden houden wij u uiteraard ook op de hoogte van de ontwikkelingen.
RSS

Nieuws

EuroPsyche verliest kort geding van CZ16-05-12, EuroPsyche heeft het kort geding tegen CZ woensdag verloren. Dit houdt in dat de zorgverzekeraar 152 ingediende nota's voor tweedelijns psychische zorg met een waarde van 700.000 euro niet aan de instelling hoeft te betalen.
Erelid sectie Mediation Dr. Theo Jonkergouw overleden14-05-12, Vandaag bereikte ons het trieste bericht dat Theo Jonkergouw op woensdag 9 mei is overleden. Hij was al geruime tijd ziek.

Agenda

Interdisciplinaire ontmoeting en intervisie

NIP, Utrecht, 22-05-12NIP, sectie Mediation

Motiverende gespreksvoering

Utrecht, 25-05-12Sectie Training en Opleiding

Intervisiebijeenkomsten Arbeid & Organisatie

NIP, Utrecht, 31-05-12Sectie Mediation NIP